Sublokatorka
search
  • Sublokatorka

Sublokatorka

54,99 zł
Brutto

NAJBARDZIEJ OSOBISTA PROZA HANNY KRALL

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt - szczegóły w regulaminie

NAJBARDZIEJ OSOBISTA PROZA HANNY KRALLKsiążka 40 lat temu zatrzymana przez cenzurę, teraz nie mniej aktualna niż wtedy.

Historia dwóch dziewczynek
, które łączył wiek – różnił los. Opowieść o ciemności i jasności. 

Sami wybieramy czerń, czy jesteśmy na nią skazani?


Autorka prowadzi grę z czytelnikiem, myli tropy, rozszczepia losy bohaterów, mówi o rzeczach najważniejszych. A jako narzędzia używa autoironii – bo nie chce, by wielkie słowa przysłoniły prawdę. Tworzy na wskroś współczesną opowieść o życiu naznaczonym jasnością i ciemnością, o sztuce wyboru i strachu przed jego dokonaniem.

Najbardziej awangardowa, kontrowersyjna i autobiograficzna książka Hanny Krall. 

Nowe wydanie, zmienione przez autorkę oraz uzupełnione o posłowie dr Natalii Judzińskiej.Posłowie autorstwa dr Natalii Judzińskiej - specjalistki od sublokatorstwa z doświadczeniem pracy na wschodniej granicy.

Opinie o książceRytm prozy był najprawdziwszym klejnotem talentu Krall.

Maria Janion 

Jest to proza tak oszczędna, tak esencjonalna, że – aby dotrzeć do sedna jej sensu i przesłania – nie można uronić lub przeoczyć żadnego zdania, frazy czy słowa. Wielkim tematem Hanny Krall jest los człowieka uwikłanego w okrucieństwa historii (…), przy czym historia nie jest tu jakimś straszliwym, a zarazem nieuchwytnym i niezdefiniowanym abstraktem, ale ma postać konkretnej i dającej się sprecyzować relacji człowieka do człowieka.

Ryszard Kapuściński


Sublokatorkę warto przeczytać, bo to powieść o tym, że aby wyćwiczyć w sobie jasność, trzeba przejść przez ciemność porządnie i do końca.

Mariusz Szczygieł

Rzeczywiście, książka Hanny Krall jest doskonała – przeczytałem maszynopis z prawdziwym zainteresowaniem.

Jerzy Giedroyć do Kazimierza Romanowicza, styczeń 1985Hanna Krall

Najwybitniejsza polska reporterka. Autorka m.in. głośnego reportażu Zdążyć przed Panem Bogiem oraz książki Wyjątkowo długa linia, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike. Laureatka prestiżowych nagród m.in. Nagrody Polskiego PEN Clubu, Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury, Nagrody Podziemnej „Solidarności”, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Lipskiej Nagrody Porozumienia Europejskiego, Nagrody im. Gottfrieda Herdera dla wybitnych europejskich humanistów. Współpracowała i współpracuje z twórcami kina i teatru m.in. Krzysztofem Kieślowski, Janem Jakubem Kolskim i Krzysztofem Warlikowskim. Jej książki weszły do kanonu reportażu i ukazały się w ponad stu przekładach.

Opis

AUTOR
Hanna Krall
WYDAWNICTWO
ZNAK