Dusa Monika Wierzbicka
search
  • Dusa Monika Wierzbicka
  • Dusa Monika Wierzbicka
  • Dusa Monika Wierzbicka

Dusa Monika Wierzbicka

57,00 zł
Brutto

Dusa to pierwsza na świecie płyta z autorskimi pieśniami po mazursku. Stop. Electro-pop i dziedzictwo kulturowe Mazur. Stop.

Wspaniali goście. Stop. Nie wahaj się słuchać. Stop. Twoja dusza pojmie wszystko.

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt - szczegóły w regulaminie

Dusa to pierwsza na świecie płyta z autorskimi pieśniami po mazursku. Stop. Electro-pop i dziedzictwo kulturowe Mazur. Stop.

Wspaniali goście. Stop. Nie wahaj się słuchać. Stop. Twoja dusza pojmie wszystko.

 

 

Sł. Monika Wierzbicka i MW/ Jacek Mureno (4)                              Obsada:

Tł. Piotr Szatkowski                                                                                Monika Wierzbicka – śpiew

Muz. Monika Wierzbicka / Rafał Benedek                                         Rafał Benedek – elektronika

Produkcja muzyczna: Rafał Benedek                                                  Sylwia Światkowska – skrzypce, fidel płocka (7)

Mix: Rafał Benedek                                                                                Wiesław Wysocki – klarnet, saksofony (2,4,6,11)

Mix Doktor: Rafał Gorączkowski                                                          Łukasz Korybalski – trąbka (1)

Master: Patryk Tylza

Producent wykonawczy: Garaż Artystyczny

Zdjęcia: Katarzyna Trzaskalska

Oprawa graficzna: Weronika Szyma

 

                                                                           

Po Głosie Dawnych Mazurów (2019 rok), czyli po płycie z dawną, polskojęzyczną poezją mazurską przyszedł czas na mazurskie pieśni. Pisząc scenariusz słowno - muzycznego przedstawienia Mazurska Opowieść przez wiele dni, z taśm archiwalnych, słuchałam śpiewaczek i śpiewaków. Otworzyły się przede mną nieznane dotąd światy zapisane w mazurskich pieśniach ludowych. I zaczęłam je śpiewać. Kiedy scenariusz został już napisany, nagle, to ze mnie zaczęły wypływać pieśni. Zupełnie nowe. Pierwsza powstała Dusa. Piotr Szatkowski przetłumaczył ją na mazurski a Rafał Benedek stworzył nowoczesną aranżację. Polubiłam tę fuzję i pomyślałam czemu by nie stworzyć całej takiej płyty. Całkowicie po mazursku. Po to aby zachować w pamięci tę piękna mowę, aby uhonorować śpiewaczki i śpiewaków mazurskich oraz ludzi tu żyjących. I posłuchać, jak zabrzmią w nowoczesnych aranżacjach. I tak od pomysłu, poprzez działanie powstała płyta DUSA.

Wraz z realizatorami i partnerami płyty wierzymy, że piosenki będą cieszyć nie tylko miłośników Mazur. Wierzę też, że płyta jest godną kontynuacją albumu Grzegorza z Ciechowa - Piejo kury. Gdzie świat nowoczesnej muzyki elektro połączył się z tradycją”.

 

 

Wydawnictwo powstaje pod Patronatem Burmistrza Miasta Giżycka, Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu, Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego, Urzędu Miasta Ruciane Nida, Związku Artystów Wykonawców – STOART, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz we współpracy ze współwydawcą Muzeum Budownictwa Ludowego – Parkiem Etnograficznym w Olsztynku

                                

 

Wydawca:                      Współwydawca: