Adresy Co mówią nam o tożsamości statusie i władzy
search
  • Adresy Co mówią nam o tożsamości statusie i władzy

Adresy Co mówią nam o tożsamości statusie i władzy

49,99 zł
Brutto

Wykonajcie proste ćwiczenie: spróbujcie wskazać komuś drogę, nie używając nazw topograficznych i numerów. Zobaczycie, jakie to trudne i jak bardzo adres wpływa na nasze postrzeganie świata. Uwielbiam książki takie jak ta – zmuszają do zastanowienia się nad rzeczami, które na pierwszy rzut oka są przezroczyste. Adres jest właśnie jedną z nich.
Filip Springer

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt - szczegóły w regulaminie

POWIEDZ MI, GDZIE MIESZKASZ, A POWIEM CI, KIM JESTEŚ


Adres – niektórzy świadomie nie chcą go mieć, dla innych jego zdobycie to jedyny sposób na wyjście z ubóstwa. Ten fascynujący reportaż pokazuje, jak miejsce zamieszkania, siatka ulic, ich nazwy, a nawet numeracja domów wpływają na nasze życie – zarówno w wymiarze prywatnym, jak i politycznym.

Jak mapa miasta pomogła zatrzymać epidemię cholery na Haiti?

W jaki sposób odnajdywali drogę starożytni Rzymianie?

Czy to możliwe, że dzięki kodom pocztowym Anglia uniknęła powtórki z rewolucji francuskiej?

I czy w przyszłości tradycyjne adresy będą jeszcze potrzebne?


Autorka na przykładach z całego świata wyjaśnia złożone problemy kryjące się za nazwami ulic oraz strategiami adresowania domów.

Dodatek specjalny dla naszych czytelników: rozdział autorstwa Maksa Suskiego poświęcony polskim adresom.


Deirdre Mask jest finalistką nagrody Kirkus Prize for Nonfiction 2020, a jej reportaż Gdzie mieszkasz? znalazł się na liście najważniejszych książek 2020 roku według magazynu „Time”.Wykonajcie proste ćwiczenie: spróbujcie wskazać komuś drogę, nie używając nazw topograficznych i numerów. Zobaczycie, jakie to trudne i jak bardzo adres wpływa na nasze postrzeganie świata. Uwielbiam książki takie jak ta – zmuszają do zastanowienia się nad rzeczami, które na pierwszy rzut oka są przezroczyste. Adres jest właśnie jedną z nich.
Filip Springer

Deirdre Mask pokazuje, w jaki sposób adresy wpływają na nasze życie, a także jak stają się narzędziem klasyfikowania i tropienia ludzi, odzwierciedlając podziały klasowe, rasowe i te związane z władzą. Lektura obowiązkowa nie tylko dla urbanistów, ale też dla wszystkich, których interesują miasta oraz współczesna ekonomia i życie społeczne.
Richard Florida, autor książki Narodziny klasy kreatywnej

Mask łączy pogłębiony research ze zgrabnymi, zapadającymi w pamięć anegdotami, aby pokazać zarówno znaczenie adresu, jak i konsekwencje jego braku. Ta książka otwiera czytelnikowi oczy na fakt, że adres to coś więcej niż miejsce, gdzie dostarczane są przesyłki.
„Kirkus Reviews” 

Wciągający, a przy tym pouczający reportaż dotyczący niezwykle ważnego i aktualnego tematu. 
„Library Journal” 

W onieśmielającym rozmiarami śledztwie, jakie przeprowadziła Deirdre Mask, ruszamy tropem garstki zapaleńców, których ciekawość, gniew i ambicja zainspirowały do walki z problemami zazwyczaj ignorowanymi przez nieczułe biurokracje.
„The New York Times Book Review”

TenTen fascynujący reportaż odkrywa przed nami rasistowskie i klasistowskie uwikłania nazw ulic oraz numerów domów, w których mieszkamy.
„Ms.”

Książka Mask pozwala docenić wysiłki, jakie podejmujemy, by odnaleźć siebie nawzajem, i jednocześnie pokazuje, co w kwestii adresów może przynieść przyszłość.
„Booklist”

Fascynujące studium tego, jak adres wpływa na życie zwykłych ludzi na całym świecie. 
„The Guardian”

Opis

AUTOR
Deirdre Mask
WYDAWNICTWO
ZNAK