search

Wielki Gatsby

39,99 zł
Brutto

"Wielki Gatsby" - klasyka amerykańskiej literatury XX wieku. Zanurz się w tajemniczy świat romansów, bogactwa i silnych uczuć członków nowojorskiej elity.

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt *Warsztaty Miedzianka - szczegóły w regulaminie

"Wielki Gatsby" - klasyka amerykańskiej literatury XX wieku. Zanurz się w tajemniczy świat romansów, bogactwa i silnych uczuć członków nowojorskiej elity.

Rok 1922, Nick Carraway przyjeżdża do Nowego Jorku, podążając za marzeniami o karierze. Mężczyzna wraca ze służby wojskowej i wynajmuje domek sąsiadujący z posiadłością tajemniczego Gatsby’ego. Nieopodal mieszka także jego kuzynka Daisy Buchanan z mężem, a Nick z czasem zaczyna poznawać skomplikowaną sytuację miłosną jego krewnych.

Wkrótce Carraway zostaje zaproszony na jedno z owianych sławą przyjęć swojego sąsiada, na których sam Gatsby prawie się nie pojawia. Nick jest zaskoczony, gdy gospodarz nawiązuje z nim kontakt, lecz dość szybko poznaje jego prawdziwe intencje. Powieść porusza tematykę marzeń i ceny, jaką przychodzi zapłacić za ich spełnienie, określa także podziały klasowe społeczeństwa oraz marginalizację roli kobiet.

"Wielki Gatsby" to trzecia powieść Fitzgeralda inspirowana jego relacjami z żoną Zeldą oraz wzrostem ich popularności. Powieść była ekranizowana pięć razy, a najbardziej znane wersje pochodzą z 1974 roku, gdy główną rolę zagrał Robert Redford oraz z 2013 roku, kiedy w Gatsby’ego wcielił się Leonardo DiCaprio. Na motywach książki stworzono spektakle baletowe, teatralne i operowe, jak również gry komputerowe. Utwór na stałe zagościł w popkulturze, w szczególności Gatsby jako uosobienie tajemniczości.

Opis

AUTOR
Francis Scott Fitzgerald
WYDAWNICTWO
ZNAK