search

Tu byłem. Tony Halik

49,99 zł
Brutto

“Tu byłem. Tony Halik” to książka, która opowiada o jednym z najbardziej niesamowitych polskich podróżników, z bogatą biografią i nietuzinkowymi zdarzeniami z całego życia!

Ilość
Obecnie brak na stanie

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt *Warsztaty Miedzianka - szczegóły w regulaminie

Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc.

“Tu byłem. Tony Halik” to książka, która opowiada o jednym z najbardziej niesamowitych polskich podróżników, z bogatą biografią i nietuzinkowymi zdarzeniami z całego życia!

Tony Halik jest jedną z najbardziej niesamowitych postaci: podróżnik, który zobaczył ogromny kawał świata i uwielbiał dzielić się swoimi doświadczeniami z widzami. Nic dziwnego, że również i jego biografia stała się niezwykle emocjonująca. “Tu byłem. Tony Halik” to książka, która opisuje wiele nieznanych faktów z życia legendarnego podróżnika!

Tony Halik tak naprawdę nazywał się Mieczysław Halik. Urodził się w 1921 roku, a zmarł w 1998 roku. Był zarówno podróżnikiem, dziennikarzem, fotografem, pisarzem, jak i twórcą programów telewizyjnych. Jego biografia pokazuje, że życie może być o wiele ciekawsze niż najbardziej przewrotna powieść przygodowa! Bez wątpienia większość osób kojarzy podróżnika z telewizji, kiedy w programie “Pieprz i wanilia”, tworzonym wraz z Elżbietą Dzikowską, opowiadał o swoich podróżach. Egzotycznych, dalekich i nieprawdopodobnych! Jak się jednak okazuje, zanim mężczyzna stał się tym kim był, pokonał niejeden życiowy zakręt. Nie spodziewał się, że osiągnie tak wiele i że w toku kolejnych zdarzeń będzie mógł nazywać siebie podróżnikiem.

”Tu byłem. Tony Halik” to biografia bardzo dokładna, sporządzona na podstawie długich rozmów i poszukiwań. Mirosław Wlekły dotarł do każdego, kto pamiętał podróżnika, odwiedzał miejsca, w których bywał i w końcu stworzył obraz, jak najbardziej pasujący do samego Halika. Tylko czy da się go ubrać w słowa? Czy jakiekolwiek zdania opisują dokładnie złożoność osobowości tego niesamowitego mężczyzny? Uwielbiał bawić i opowiadać swoim widzom o dalekich podróżach. Nie dziwi więc fakt, że gdy pewnego dnia go zabrakło, wiele osób z niecierpliwością czekało na taką pozycję, jak ta.

Mirosław Wlekły jest polskim pisarzem i reporterem “Dużego Formatu”. Autor bestsellerowej książki “All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”. Jego reportaże ukazywały się w zbiorach “Grzech jest kobietą” i “NieObcy”.

Opis

AUTOR
Mirosław Wlekły
WYDAWNICTWO
AGORA