• Wyprzedaż!
Sotnie wolności Ukraina od Majdanu do Donbasu
search
  • Sotnie wolności Ukraina od Majdanu do Donbasu

Sotnie wolności Ukraina od Majdanu do Donbasu

38,90 zł
Brutto

ZAMÓWIŁEM JAKO CIEKAWOSTKĘ

Najpoczytniejsza powieść fantastyczna 2020 roku w Czechach. Pierwsza książka Frantiska Kotlety tłumaczona na polski.

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt - szczegóły w regulaminie

"Sotnik Parasiuk, bohater Majdanu, poszedł na wojnę. Wrócił do Kijowa ranny pod Iłowajskiem. Miał wrócić z powrotem. Mówił wówczas: – Zaczęliśmy naszą walkę na Majdanie o Europę, teraz walczymy już tylko, aby przetrwać, wbrew Europie, przeciw Rosji. Jacy będziemy po tym wszystkim? Ocalimy w sobie ludzi? Po tym, jak przelejemy tyle krwi?

Może wtedy zdamy test na Europejczyków, jeśli nie staniemy się w międzyczasie tacy jak nasi wrogowie." „Sotnie Wolności” to pierwsza reporterska książka opowiadająca o ukraińskiej rewolucji i wojnie domowej napisana przez dziennikarza „Newsweek Polska”, będącego na Ukrainie od początku wydarzeń. To relacje z rosnącego w siłę Majdanu, z przejmowanego przez Rosję Krymu, z promoskiewskich buntów na wschodzie i południu Ukrainy. Wreszcie z pogrążającej się w ogniu wojny domowej wschodniej Ukrainy.

Autor od lat jeździ do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego. Ukraina zawsze była w centrum jego zainteresowań. W wielu rozmowach Kacewicza, m.in. z Jurijem Andruchowyczem, Petro Poroszenko, Witalijem Kliczko, Julią Tymoszenko, Arsenijem Jaceniukiem, Siergiejem Żadanem, Witalijem Portnikowem i wieloma innymi bardziej i mniej znanymi bohaterami ukraińskiego dramatu, rysuje się historia niejednoznaczna, pełna dobra i zła, bohaterstwa i podłości.

Opis

AUTOR
Michał Kacewicz
WYDAWNICTWO
Ringier Axel Springer Polska