13 pięter
search
  • 13 pięter

13 pięter

45,00 zł
Brutto

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA AUTOGRAFU AUTORA - CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA MOŻE SIĘ WYDŁUŻYĆ

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie.

W 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich. Luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się.

Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków.

Ilość

  BEZPIECZEŃSTWO

Jesteście bezpieczni - połączenie jest szyfrowane

  DOSTAWA

Odbiór we Wrzeniu Świata (Gałczyńskiego 7), wysyłka InPost lub wymyślamy indywidualny sposób.

  ZWROTY

Można zwrócić nieuszkodzony produkt - szczegóły w regulaminie

Nowe, uaktualnione wydanie znakomitego reportażu

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska cierpiała na gigantyczny głód mieszkaniowy. Problem ten przez całe dwudziestolecie próbowali rozwiązać różnego rodzaju zapaleńcy, społecznicy, ludzie z misją. Bezskutecznie.

Po 1989 roku Polska znów znalazła się w punkcie wyjścia. Tanich mieszkań jak nie było, tak nie ma. Kolejne pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego okazują się gorsze od poprzednich, a luki prawne w istniejącym systemie bezwzględnie wykorzystują banki, deweloperzy i czyściciele kamienic. Wielu obywateli radzi sobie więc, jak może, wegetując, oszukując, adaptując się. Umowy kredytowe podpisały prawie dwa miliony Polaków. Przyjęty z entuzjazmem projekt Mieszkanie Plus również okazał się mrzonką.

Słowo „dom” odmieniane przez wszystkie przypadki przez bohaterów tej książki nie kojarzy się im ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna. Żeby ich wysłuchać, Filip Springer trafił do mieszkania w piwnicy, kontenerze, garażu i małej gastronomi na piątym piętrze kamienicy. I przekonał się, jak rzeczywistość może różnić się od marzeń.


Książka powstała dzięki Stypendium Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Filip Springer (ur. w 1982 r. w Poznaniu) - polski reportażysta i fotoreporter. Od 2004 r. pracował dla Polskiej Agencji Fotografów „Forum”. Współpracował z „Głosem Wielkopolski”, „Gazetą Poznańską”, „Polityką” i „Przekrojem”.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska" Narodowego Centrum Kultury. „Miedzianka. Historia znikania” - jego debiut literacki - znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011 i był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012.

Springer był także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012. W 2013 został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki. Springer jest także autorem fotoreportaży: „Miało być ładnie”; „Płacz nad rozlanym miastem” (2009) oraz „Nie ma jeziora” (2010).

1

Opis

AUTOR
FILIP SPRINGER
WYDAWNICTWO
KARAKTER

Zobacz także