Efekty uboczne. Side Effects Zobacz większe

Efekty uboczne. Side Effects

Nowy

Album “Efekty Uboczne” to podniebna podróż do źródła trudnych relacji pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. 

Więcej szczegółów

145,00 zł

Add to wishlist

Opis

Autor Kacper Kowalski
Wydawnictwo Leica Gallery
ISBN 9788393579822
Okładka twarda
Liczba stron 132
Rok wydania 2014

Więcej informacji

Kacper Kowalski, fotograf znany z wysmakowanych estetycznie fotografii z lotu ptaka, długo zwlekał z wydaniem pierwszego autorskiego albumu. Dotychczas jego fotografie można było oglądać głównie w publikacjach prasowych oraz na, często zagranicznych, wystawach. 10 stycznia w Leica Gallery Warszawa odbędzie się premiera wyczekiwanego albumu, która towarzyszyć będzie otwarciu wystawy autora.

Album “Efekty Uboczne” to podniebna podróż do źródła trudnych relacji pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. „Najbardziej interesują mnie punkty styku cywilizacji z naturą – mówi Kowalski – To tam dzieją się ciekawe rzeczy: zaburzenie harmonii, powstawanie nowych form”. Kowalski pokazuje, jak ludzie zmieniają środowisko, w którym żyją i jak ono przed tym się broni. Od idyllicznych wzorów tworzonych przez łąki, pola i lasy aż do kolorowych, fakturowych kadrów bez elementów, które pozwoliłyby zgadnąć, na co patrzymy. Aż do totalnej destrukcji, a nawet dalej – do zemsty natury. Można też kolejność procesu zamienić i spojrzeć na świat odwrotnie – bo album ten ogląda się z dwóch stron.

Przez swoją abstrakcyjność i symetryczność, zdjęcia Kowalskiego wyśmienicie sprawdzają się w albumie dwustronnym. Dzięki takiej formie odbiorca sam decyduje, jaki będzie finał wspólnej podróży: przewidywalna, naturalna idylla czy piękna, uwodzicielska destrukcja.

Zaproszeniem do refleksji nad tytułowymi efektami ubocznymi działalności człowieka jest też sama okładka: pokryta monochromatyczną ciepłoczułą substancją. Pod wpływem dotyku z ciemnej karty zaczynają wyłaniać się fragmenty fotografii, by po jakimś czasie znowu (bezpowrotnie czy nie?) znowu zniknąć.

Przewodnikiem w tej podróży jest projekt graficzny autorstwa Edgara Bąka. Prosty i oszczędny, czasem podsuwający podpowiedź w postaci rysunku, czasem zagadkę ukrytą w graficznie przedstawionych współrzędnych, którymi opisane są zdjęcia.

80 zdjęć na 132 stronach
Kuratorka projektu: Agnieszka Jacobson-Cielecka
Projekt graficzny: Edgar Bąk

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Efekty uboczne. Side Effects

Efekty uboczne. Side Effects

Album “Efekty Uboczne” to podniebna podróż do źródła trudnych relacji pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. 

Napisz opinię

30 Inne produkty w tej samej kategorii: